Warszawscy siatkarze grają z nową Vervą

Nareszcie możemy cieszyć się występami swojego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Projekt Warszawa debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2003/2004, była to wspaniała chwila gdyż Warszawiacy spragnieni byli sukcesów siatkarskich na miarę tych które w przeszłości odnosiła sekcja siatkarska Legii Warszawa.

Czy siatkarze Projektu grają na miarę swoich możliwości?

Kibice wiedzą że do zaistnienia silnego zespołu siatkarskiego potrzeba możnego sponsora dlatego też z radością przyjmujemy do  wiadomości że w stołeczną siatkówkę inwestowały kolejno: J.W. Construction, Neckermann, 4You Airlines, Onico oraz Verva. Z pewnością czas kiedy w stołecznych siatkarzy inwestowała grupa Orlen Paliwa był dla zespołu udany, wtedy to udało się zakontraktować świetnych zawodników i rywalizować na równych prawach z takimi potęgami jak Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Mostostal Kędzierzyn- Koźle, PGE Skra Bełchatów, Aluron Warta Zawiercie oraz ASSECO Resovia Rzeszów. Z pewnością wielkim atutem Projektu Warszawa jest fakt że drużyna ma siedzibę w stolicy Polski gdzie możliwości do rozwoju są największe. Projekt Warszawa należy do grona najlepszych polskich zespołów.

Czy sezon 2022/2023 można zapisać jako udany dla Projektu Warszawa?

Siatkarze z Warszawy mają zapewniony awans do fazy play-off, nawet wtedy gdy początkowo spotkanie im się nie układa to potrafią przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, czego dowodem chociażby wygrany mecz w Bielsku- Białej, przeciwko BBTS. Po słabym sezonie 2021/2022 kiedy zespół zdobył dziewiątą lokatę po pokonaniu w decydującym spotkaniu lubińskiego Cuprum, zespół doskonale się odbudował. Obecny skład Projektu Warszawa daje nadzieję na świetny wynik na koniec sezonu, wielu zawodników ma coś do udowodnienia, chociażby belgijsko-polski siatkarz Igor Grobelny, Ukrainiec Jurij Semeniuk oraz Andrzej Wrona. Ostatnie wyniki pozwalają wierzyć w to że Projekt sięgnie po medal mistrzostw Polski, udało się wygrać na trudnym terenie w Jastrzębiu- Zdroju, u siebie z Aluronem jak również z Kędzierzynem. Piotr Graban to szkoleniowiec z niezwykle interesującym CV, w którym znajduje się m.in. praca z juniorkami Gedanii Gdańsk, siatkarzami polonijnej londyńskiej Polonii oraz z młodzieżową kadrą Gruzji. Fakt że trener Projektu z niejednego pieca jadł chleb świadczy o nim pozytywnie gdyż z każdego z tych miejsc pracy zapewne wyciągnął wiele pozytywnych doświadczeń które pozwolą bić się o medal mistrzostw Polski w sezonie 2022/2023.