Kibicujemy – Verva zwycięża nad Indykpolem

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn wkraczają w decydującą fazę. Jednym ze spotkań 25. kolejki było zwycięstwo Projektu Warszawa nad Indykpolem AZS Olsztyn. Należy przy tym również podkreślić, że był to pojedynek czołowych zespołów PlusLigi. Pierwszy set w tym spotkaniu zakończył się zwycięstwem gospodarzy 26:24, co sugeruje, że był to bardzo wyrównany i zacięty pojedynek. Drugi set tego spotkania jednak niejako zaprzeczył temu stwierdzeniu, gdyż zawodnicy Verwy wygrali tę partię 25:19.

Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się pewnym zwycięstwem gospodarzy, nagle do roboty wzięli się gości z Olsztyna. Ponownie, po bardzo zaciętym pojedynku w czwartym secie goście ostatecznie wygrali 25:21. Tym razem wydawało się, że kibice zgromadzeni na trybunach w Warszawie, będą świadkami tie-breaka oraz pięciosetowej batalii pomiędzy tymi zespołami. Nic bardziej mylnego czwartego seta gospodarze wygrali 25:16 ostatecznie wygrywając również całe spotkanie 3:1.

Sytuacja w tabeli ligowej Plus Ligi

Liderem tabeli po dwudziestu siedmiu rozegranych meczach jest Asseco Resovia Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia, wygrała aż dwadzieścia dwa spotkania, pięciokrotnie przegrywając, zgromadzając łącznie sześćdziesiąt pięć punktów.  Drugi zespół w tabeli Aluron CMC Warta, która ma w swoim dorobku jedno spotkanie więcej, tym samym mając na swoim koncie sześćdziesiąt trzy punkty. Trzeci w tabeli jest Jastrzębski Węgiel, mając na koncie jeden punkt mniej od Warty. W dalszej kolejności między czwartym zespołem Zaksy Kędzierzyn- Koźle, piątym Treflem Gdańsk, oraz szóstym Projektem Verva jest zaledwie jeden punkt różnicy.

Warto jednak wiedzieć, o tym, że po zakończeniu rundy zasadniczej pierwsze osiem najlepszych zespołów PlusLigi spotyka się w fazie play-off w drabince ćwierćfinałowej, która ma za zadanie wyłonić ostatecznego zwycięzcy całych rozgrywek PlusLigi. Zwycięzca będzie mógł zagrać w siatkarskiej Lidze Mistrzów.