Verva Warszawa Orlen Paliwa bezlitosna dla Indykpolu AZS-U Olsztyn

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zdominowała drużynę Indykpolu AZS Olsztyn. Stołeczni siatkarze wzięli rewanż za wyjazdową porażkę i na Arenie Ursynów wygrali pewnie 3–0.

„Na boisko w Olsztynie wyszliśmy 3 dni po powrocie do treningów po długiej przerwie spowodowanej infekcjami” – powiedział Damian Wojtaszek. – „Na szczęście teraz we własnej hali mogliśmy wystąpić bez żadnych problemów i zrewanżowaliśmy się. Zagraliśmy spokojnie, bez nerwów i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. To zaowocowało trzema punktami” – podsumował.

Ángel Trinidad de Haro otworzył mecz, zagrywając do siatki. W kolejnej akcji ten sam błąd popełnili jego rywale. Chwilę później Piotr Nowakowski popisał się imponującym blokiem, a Ruben Schott wykorzystał kontratak. Tak wyrównana walka pomiędzy tymi utalentowanymi zawodnikami trwała do stanu 9:8, kiedy to Igor Grobelny popisał się asem serwisowym. Bartosz Kwolek był również bezbłędny w kontrataku z szóstej strefy VERVA, dając im 4-punktowe prowadzenie 14:10. Mimo że olsztyńska drużyna przegrywała, nie poddawała się. Javier Concepción zaserwował asa, a Damian Schulz dobrze zagrywał, co pozwoliło im dogonić warszawską drużynę; było 20:18 na korzyść Warszawy. Siatkarze Andrei Anastasiego zwiększyli tempo i ostatecznie wygrali 25:19. Remigiusz Kapica zaliczył autowy atak niemal natychmiast po wejściu na boisko, dzięki czemu jego drużyna prowadziła 1-0 w rozegranych meczach.

Drugi set był wyrównaną walką od początku do końca. Po porażce w pierwszej partii trener Daniel Castellani wymienił dwóch siatkarzy w składzie swojej drużyny: Robbert Andringa zajął miejsce Rubena Schotta, a Mateusz Poręba wszedł w miejsce Javiera Concepción. Dostarczyli oni dużo energii, dzięki czemu Indykpol AZS mógł nawiązać wyrównaną rywalizację z VERVA, a następnie przez kilka minut uzyskać przewagę: 11:9, 13:11, 15:13.Pierwszy set meczu został przerwany przez blok Piotra Nowakowskiego na Damianie Schulzu, którego następnie blokiem zatrzymał Bartosz Kwolek. Finalnie Verva wygrała 26:24 i miała dwa sety przewagi (2-0).

Zawodnicy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa szybko rozprawili się z rywalami w trzecim secie. Już na początku prowadzili dwoma punktami, a następnie powiększali swoją przewagę przez cały set. Wszyscy skrzydłowi mieli świetne zagrania: Michał Superlak, Bartosz Kwolek i Igor Grobelny. Olsztynianie próbowali jeszcze atakować, ale udało im się tylko zmniejszyć przewagę do 2 punktów; 17-15 dla VERVY. Podobnie jak w poprzednim secie, Krzysztof Kwolek przyspieszył w tym momencie. Zarówno przy pierwszym ataku, jak i przy kontratakach nie miał problemów z mijaniem bloków przeciwników. Po świetnej zagrywce VERVA prowadziła 23:19, a kilka sekund później, dzięki błędowi Wojciecha Zalińskiego przy przekraczaniu linii trzeciego metra, miała piłkę meczową. Została ona od razu wykorzystana. Michał Superlak zablokował Robberta Andringę i zakończył mecz dla ORLEN Paliwa wynikiem 25:20 i 3 punktami ligowymi.

Andrzej Wrona, kapitan i center VERVA Warsaw ORLEN Paliwa, zdobył 7 punktów: 6 w ataku (86% skuteczności) i 1 w bloku. Został nagrodzony statuetką MVP. „Wygraliśmy, ale mogliśmy zagrać lepiej. Ja też mogłem zagrać lepiej, szczególnie w bloku. Tylko raz zatrzymałem rywali” – powiedział samokrytycznie Wrona.

Skład VERVY Warszawa ORLEN Paliwa: Ángel Trinidad de Haro (0 punktów), Michał Superlak (14), Bartosz Kwolek (14), Igor Grobelny (11), Piotr Nowakowski (7), Andrzej Wrona (7), Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Ziobrowski (1), Michał Kozłowski, Jan Król.

Skład Indykpolu AZS-u Olsztyn: Przemysław Stępień (0 punktów), Damian Schulz (16), Wojciech Żaliński (9), Ruben Schott (3), Javier Concepción (2), Dmytro Teryomenko (3), Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Robbert Andringa (4), Mateusz Poręba (6), Kamil Droszyński, Remigiusz Kapica (1), Dawid Woch (2).

Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy i partnerzy wspierający: TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, MZA, SKM, Mazurkas Travel Transport.