Wspieramy transfer Artura Szalpuka

Artur znou w Warszawie! Cóż to za transfer! W końcu nasz 27-letni mistrz świata znalazł drużynę!Warto dodać, że podpisał ze stołecznym klubem dwuletni kontrakt do 2025r.. Artur grał już w Warszawie. W latach 2013-2015 reprezentował akademicki zespół Politechniki Warszawskiej. Potem grał w Skrze i Treflu. Szalpuk w sezonie 2021/22 grał w ukraińskim Epicentrze Podolany-Horodok. Sezonu jednak nie dokończył, ponieważ plany pokrzyżowała mu agresja Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku, a tym samym rozgrywki u naszych wschodnich sąsiadów musiały zostać przerwane.

Przypomnijmy, że zawodnik ten jest mistrzem świata z  2014 roku i 2018 roku, kiedy to Reprezentacja Polski w siatkówkę wygrała ten turniej organizowany w Polsce oraz Włoszech i Bułgarii.

Kibicujemy  Arturowi

Szczególnie ucieszeni będą kibice Projektu, ponieważ przyjmujący będzie dla nich solidnym wzmocnieniem. Sytuacja w lidze jest dosyć napięta. Obecnie klub z Warszawy zajmuje szóstą lokatę i tracą jedenaście punktów do obecnego lidera, czyli do rzeszowskiej Resovii. Obecne miejsce w tabeli zapewnia im awans do fazy play-off, do której kwalifikuje się tylko osiem drużyn z czternastu w całej lidze. Zespól na pewno chce powalczyć o czołowe lokaty ponieważ one pozwalają drużynie na awans do europejskich pucharów takich jak Liga Mistrzów, Puchar CEV oraz Puchar Challenge.

Cieszy powrót tego zawodnika do naszej ligi. Jest on solidnym przyjmującym, który na pewno wniesie wiele jakości do naszej rodzimej Plus Ligi. Pamiętajmy, że jest on światowej klasy zawodnikiem i ma bogate doświadczenie. Artur musi się również pokazać z jak najlepszej strony. Dlaczego? Otóż już w 2024 roku odbędą się kolejne Mistrzostwa Świata w siatkówce, a jak wszyscy wiemy, każdy siatkarz chciałby reprezentować swój kraj na tak prestiżowej imprezie.

Podsumowując, jestesmy bardzo podekscytowani tym transferem. Artur Szalpuk będzie topową gwiazdą Ligi i pokaże nam kawał solidnej siatkówki na jak najwyższym poziomie sportowym.