baner-sponsor-tyt

O KLUBIE

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa jest męską drużyną siatkarską, grającą w PlusLidze – najwyższej w hierarchii klasie ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa jest kontynuatorem bogatych siatkarskich tradycji stołecznych drużyn, które wielokrotnie – z powodzeniem – grały o medale mistrzostw Polski.

Warszawa od lat nazywana jest kuźnią polskich talentów. Swoje wielkie siatkarskie kariery rozpoczynali tu m.in. Karol Kłos, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański czy Damian Wojtaszek. W stolicy grał i swoją zawodniczą karierę zakończył również legendarny rozgrywający Paweł Zagumny.

W sezonie 2019/2020 barw VERVA Warszawa ORLEN Paliwa broni czterech mistrzów świata – Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek i Piotr Nowakowski, a drużynę prowadzi wybitny trener – Andrea Anastasi.

Władze klubu

Zawodnicy