Jay Blankenau podpisał kontrakt z Vervą Warszawa Orlen Paliwa

W sezonie 2021/2022 barw VERVA Warszawa ORLEN Paliwa będzie bronił Jay Blankenau. O miejsce w podstawowym składzie klubu Jay Blankenau będzie rywalizował z Ángelem Trinidad de Haro.

Jay Blankenau, który wcześniej grał w drużynie VERVA Warsaw ORLEN Paliwa, zastąpi w stołecznej drużynie Michała Kozłowskiego. „Jestem zaszczycony, że właśnie stałem się częścią wielkich zmian, jakie zachodzą w tej organizacji. To dla mnie wielkie wyzwanie i nie mogę się doczekać, kiedy pod okiem Anastasiego rozwinę swoje umiejętności. Jestem pewien, że pod jego opieką będę się doskonalił. Nie mogę się doczekać udziału w przyszłych sukcesach klubu” – mówi sportowiec. 

„Po czterech latach współpracy, dwóch w Gdańsku i dwóch w Warszawie, żegnam się z Michałem Kozłowskim. Pozycja rozgrywającego jest kluczowa, więc szukałem kogoś z dużym doświadczeniem. Wybór padł na Jaya Blankenau, którego obserwowałem od jakiegoś czasu. Jay ma fantastyczną technikę i poczynił ogromne postępy w ciągu ostatnich dwóch sezonów w Arkas Spor Izmir. Cieszę się, że będzie grał w VERVA. Będę miał do dyspozycji dwóch znakomitych rozgrywających, którzy będą się świetnie uzupełniać” – dodał Anastasi.

Jay Blankenau ma 31 lat, 194 cm wzrostu, a jego zasięg w ataku wynosi 334 cm, natomiast w bloku 318 cm. Zaczął grać w profesjonalną siatkówkę na Uniwersytecie w Calgary, a w 2013 roku przeniósł się do Europy, gdzie grał dla greckiego klubu MAS Niki Aiginiou. Następnie grał w Holandii (Abiant Lycurgus) i Niemczech (SWD powervolleys Düren). Jego kariera nabrała tempa w 2017 roku, kiedy otrzymał ofertę z VC Maaseik, a w 2019 roku przeniósł się do Arkas Spor Izmir, by w końcu przyjechać do Polski.

Nowy zawodnik VERVA Warszawa ORLEN Paliwa ma już na swoim koncie kilka zwycięstw w mistrzostwach krajowych. Wszystkie są złote, ponieważ Blankenau jest mistrzem Holandii i podwójnym wicemistrzem Belgii. Kanadyjczyk wraz z kolegami z VC Maaseik wygrał belgijskie rozgrywki w 2018 roku z drużyną Knack Roeselare, której kapitanem był wówczas Ángel Trinidad de Haro. Teraz ci dwaj rozgrywający znajdą się w jednej drużynie. „Rywalizacja między nimi o miejsce w wyjściowym składzie zapowiada się niesamowicie. Jestem przekonany, że wyjdzie to na dobre nie tylko Jayowi i Ángelowi, ale przede wszystkim całej drużynie” – zakończył trener Anastasi.

Jay Blankenau

Data urodzenia: 27 września 1989

Wzrost: 194 cm

Zasięg w ataku: 334 cm

Zasięg w bloku: 318 cm

Kariera klubowa: Uniwersytet w Calgary (2009-2012), MAS Niki Aiginiou (2013-2014), Abiant Lycurgus (2015-2016), SWD powervolleys Düren (2016-2017), VC Maaseik (2017-2019), Arkas Spor Izmir (2019-2021), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (od 2021)