Ciekawostki o VERVA Warszawa (Projekt Warszawa). Znasz je wszystkie?

Ciekawostki o VERVA Warszawa

Kontynuujący ponad pół wiekową tradycję klub siatkarski Projekt Warszawa w ostatnich sezonach powrócił do czołówki polskiej ekstraklasy siatkarskiej – Plusligi.

Skąd wzięła się niespotykana na polskich parkietach nazwa zespołu?

Sezon 2021/2022 przyniósł odejście sponsora głównego warszawskiego zespołu siatkarskiego. W związku z zakończeniem współpracy ze spółką ORLEN, zespół powrócił do swojej pierwotnej nazwy – PROJEKT Warszawa, wcześniej – VERVA Warszawa. 

Zespół aktualnie wspierany jest przez kilku sponsorów, których siła widoczna jest nie tylko w finansach klubu, ale również na boiskach siatkarskich. Wsparcia pracowników przedsiębiorstw partnerskich nie sposób nie zauważyć – rzesze fanów z firmy Plast- Box S.A. (ponad 170 osób) dopingowało swój zespół podczas ostatniej kolejki ligowej.

Największe sukcesy klubowe – ekstraliga siatkarska dla zespołu akademickiego

Projekt Warszawa z niewielkiego akademickiego klubu sportowego wyrósł na jeden z czołowych zespołów polskiej ligi siatkówki mężczyzn. Jego zawodnicy aż piętnastokrotnie sięgali po tytuły mistrzowskie w Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce męskiej. Przełomowym sukcesem w historii klubu było awansowanie do ekstraligi w sezonie 2003/2004, w której zespół nieprzerwanie gra do dnia dzisiejszego. Od niedawna – od sezonu 2018/2019 – zespół sięga po czołowe lokaty, wygrywając większość spotkań.

Nieoczekiwane pasmo zwycięstw – rekord Plusligi

Klub siatkarski ze stolicy od kilku lat pnie się w górę tabeli Plusligi. Ostatnie sezony są dla Warszawiaków nieoczekiwanie bardzo pomyślne. Nawet w przypadku niezbyt wielkich szans, jakie dawali zawodnikom Projektu Warszawa bukmacherzy – zespół potrafił pokonać lidera fazy zasadniczej rozgrywek siatkarskich – Aluron CMC Warta Zawiercie, kontynuując pasmo zwycięstw bez porażek. To nieoczekiwane przez obstawiających mecze siatkówki zwycięstwo pozwoliło zespołowi na zajęcie wysokiej, bo 5 pozycji przed rozpoczęciem fazy play-off rozgrywek w obecnym sezonie.

Paweł Zagumny – legenda polskiej siatkówki

Mistrz i Wicemistrz Świata, Mistrz Europy, Zwycięzca Ligi Światowej i zdobywca Srebrnego Medalu w Pucharze – to tylko największe z sukcesów wybitnego zawodnika, wychowanka stołecznego AZS-u – Pawła Zagumnego, który przez całą karierę zajmował pozycję rozgrywającego. Na tej pozycji też czarował przeciwników i kibiców podczas meczów reprezentacji Polski. Pod koniec swojej sportowej kariery zawodnik zdecydował się na powrót do rodzimego klubu.

Piotr Nowakowski – mur nie do przebicia

Reprezentacyjny blokujący, który zasila szeregi stołecznego klubu siatkarskiego to niezaprzeczalnie najskuteczniejszy środkowy aktualnego sezonu ligowego. Ma na koncie po 73 skuteczne bloki. Tuż za jego plecami w rankingu znajduje się wychowanek klubu ze stolicy – Karol Kłos.

Kibice na najwyższym poziomie – kto dopinguje Projekt?

Jednym z najbardziej zagorzałych kibiców Projektu Warszawa jest znany dziennikarz telewizyjny i prezenter – Zygmunt Chajzer. Dopinguje swoich zawodników niemal na każdym spotkaniu, czynnie uczestniczy w życiu klubu, popularyzuje zdrowy tryb życia i uprawianie amatorsko siatkówki.

Nowoczesne partnerstwo – Ulefone we współpracy z Projektem Warszawa

Rozpoznawalność klubu i zawodników na arenie polskiej i międzynarodowej to niewątpliwie duży atut drużyny, która pozyskuje coraz więcej znaczących inwestorów. Od tego roku producent jakości smartfonów pancernych znanych pod marką Ulefone dołącza do grona sponsorów drużyny.

Klub Biznesu Projektu Warszawa

Projekt Warszawa nie ogranicza swojej działalności jedynie do kwestii czysto sportowych. Wraz z szeregiem partnerów biznesowych okresowo organizuje panele dyskusyjne, tzw. spotkania Klubu Biznesu Projektu Warszawa, na których omawiane są korzyści wynikające ze współpracy klubów sportowych z przedsiębiorstwami i lokalnymi władzami.

Zakłady bukmacherskie są dostępne tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Należy korzystać wyłącznie z legalnych firm, które posiadają odpowiednie licencje. Uprawianie hazardu może prowadzić do uzależnienia.