Angeli Trindad de Haro nowym rozgrywającym Vervy Warszawa Orlen Paliwa!

ORLEN Paliwa ma nowego rozgrywającego. Przez najbliższe dwa sezony grą drużyny trenera Andrei Anastasiego będzie kierował Hiszpan Ángel Trinidad de Haro.

„Znalezienie zastępstwa dla Antoine’a Brizarda nie było łatwe. Na naszej liście mieliśmy kilku kandydatów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Zdecydowaliśmy się jednak na Ángela Trinidad de Haro. Wraz z trenerem Anastasim jesteśmy przekonani, że to najlepszy wybór” – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. –„Obserwujemy Ángela już od jakiegoś czasu i jesteśmy przekonani, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko Antoine Brizard trafił do Plus Ligi jako mało znany siatkarz, który miał jedynie zastąpić legendarnego Pawła Zagumnego. Trzy lata później opuścił Polskę jako najlepszy rozgrywający świata. Wierzę, że Ángel będzie miał podobną historię” – zapowiedział.

„Jestem zachwycony, że już niedługo będę mógł grać dla VERVA Warszawa. To dla mnie fantastyczna wiadomość. Moje ambicje się spełniły. Odkąd pamiętam, chciałem grać w Plus Lidze. Miguel Ángel Falasca, zawodnik, który dziesięć lat temu stał się gwiazdą Plus Ligi, był moim siatkarskim idolem. Zainspirował mnie do podążania podobną drogą i powiedział mi, że pewnego dnia sam nią podąży” – powiedział nowy rozgrywający stołecznego klubu. – „Nie mogę się też doczekać spotkania z kibicami. Nie chcę być niewdzięczny, ale muszę to powiedzieć: polscy kibice są fantastyczni! Przyjeżdżałem do Polski wiele razy jako zawodnik i członek drużyny narodowej i atmosfera w halach zawsze była fantastyczna” 

Ángel Trinidad de Haro ma 27 lat i mierzy 195 cm. Swoją karierę zawodową rozpoczął w klubie Unicaja Almería (gdzie wcześniej grał w koszykówkę). Q 2013 roku awansował do włoskiej Serie A. Po roku gry w Callipo Vibo Valentia, dołączył do Bühl TV w Niemczech. Działacze Knack Randstad Roeselare docenili jego doskonałe wyniki. To właśnie w tym belgijskim klubie Hiszpan spędził kolejne trzy lata na rozwoju. W 2018 roku przeniósł się do Francji i pomagał w rozwoju Tours VB, by w 2019 roku zostać członkiem VERVA Warsaw ORLEN Paliwa.

„Angel – powiedział Piotr Gacek – jest znany z tego, że nosi na szyi złote medale wszystkich swoich poprzednich klubów. Był dwukrotnie mistrzem Belgii i raz mistrzem Francji. Trzy razy zdobył Puchar Belgii i raz Puchar Francji. Liczymy na to, że w Warszawie będzie kontynuował tę złotą passę”.

 

Ángel Trinidad de Haro

Data urodzenia: 27 marca 1993,

Wzrost: 195 cm,

Zasięg w ataku: 342 cm,

Zasięg w bloku: 325 cm,

Kariera klubowa: Unicaja Almería (2008 – 2013), Callipo Vibo Valentia (2013 – 2014), TV Bühl (2014 – 2015), Knack Randstad Roeselare (2015 – 2018), Tours VB (2018 – 2020), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (od 2020),

Sukcesy: wicemistrzostwo świata kadetów (2011 r.), wicemistrzostwo Europy juniorów (2012 r.), mistrzostwo Hiszpanii (2013 r.), mistrzostwo Belgii (2016 i 2017 r.), wicemistrzostwo Belgii (2018 r.), mistrzostwo Francji (2019 r.), Puchar Francji (2019 r.).