Andrzej „Wrona” Czarnecki – biografia siatkarza

Jesteśmy tu, bo interesujemy się ostatnimi czasy siatkówką. Nic dziwnego, ponieważ w tej dziedzinie odnosimy sukcesy nawet na arenie międzynarodowej. W związku z tym coraz częściej poszukujemy informacji o naszych siatkarzach. Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z reprezentantów Polski, który zdobył sławę nie tylko jako siatkarz.

Kariera Klubowa Andrzeja Wrony Czarneckiego

Andrzej Wrona CZarnecki urodził się w Warszawie. W tym też mieście zaczynał swoją przygodę z siatkówką, jako wychowanek stołecznych klubów siatkarskich. Karierę kontynuował w kilku polskich drużynach. Kolejno były to: AZS Częstochowa, Delecta Bydgoszcz, PGE Skra Bełchatów, aby ostatecznie powrócić do rodzinnego miasta i grać dla klubu AZS Politechnika Warszawska. Wszystkie te drużyny brały udział w rozgrywkach Polskiej Ligii Siatkówki, czyli najwyższej ligi w naszej rodzimej siatkówce. W tym ostatnim klubie gra już od 2016 roku. Razem z kolegami z drużyny udało się Andrzejowi Wronie  Czerneciemu wywalczyć srebrny medal Mistrzostw Polski w 2019 roku oraz brązowy w roku 2021.

Reprezentując Polskę w siatkówce

Andrzej Wrona CZarnecki do reprezentacji Polski trafił w roku 2013. W tym samym roku Polska brała udział w rozgrywkach Ligii Światowej, które zakończyła na 11 miejscu. Już rok później reprezentacja Polski w siatkówce razem z Andrzejem Wroną pokonała Brazylię i zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata. Był to niewątpliwie jeden z większych sukcesów tego polskiego siatkarza odniesiony w ramach występowania w reprezentacji biało-czerwonych.

Poza boiskiem

Andrzej Wrona Czarnecki  oprócz gry w siatkówkę związany jest z dziennikarstwem sportowym w tej właśnie dziedzinie. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi autorski program radiowy. Omawia w nim najciekawsze i najbardziej aktualne wydarzenia ze świata siatkówki oraz komentuje kluczowe mecze nie tylko polskiej ligi. Często jest również proszony o profesjonalne komentarze w telewizji. Jest m.in. ekspertem w programach poświęconych siatkówce. Komentuje w nich i ocenia grę swoich kolegów z siatkarskich boisk. Życie prywatne Andrzeja Wrony jest równie udane jak to sportowe.