Aktualna tabela Plus Ligi

plusliga 2022 23

Polska liga siatkarska wraz z włoską należą do najsilniejszych na Starym Kontynencie. Do niedawna do tego grona przynależała także rosyjska Superliga jednak po agresji wojsk Władimira Putina na obszary Ukrainy wielu zawodników odeszło z Superligi.

Która drużyna zostanie mistrzem Polski w sezonie 2022/2023?

Po pierwsze należy wiedzieć że plusliga 2022 23 jest bardzo ekscytująca, wiele zespołów ma realne szanse na triumf oraz na grę w rozgrywkach europejskich. ZAKSA Kędzierzyn- Koźle jest odpowiednikiem piłkarskiego Realu Madryt, o ile w piłce nożnej jest to niemożliwe tak też w siatkówce polski zespół sięga po Ligę Mistrzów. Kędzierzynianie swoje mistrzowskie aspiracje udowodnili ogrywając na własnym stadionie ASSECO Resovię Rzeszów. ZAKSA ma dość łatwy terminarz, kolejno gra z Barkom- Każany Lwów oraz ze Ślepskiem Suwałki.

Czołowi szkoleniowcy wiedzą że plusliga 22 23 jest bardzo wymagająca pod kątem kondycyjnym zaś najlepszą formę zawodników należy przygotować na fazę play-off. Sześć zespołów może być raczej pewnych gry w play-off zaś o brakujące dwa miejsca powalczą zawodnicy Trefla Gdańsk, Stali Nysa, Ślepsku Suwałki oraz LUK Lublin. Po triumfie Stali nad ekipą z Lublina bliżej awansu do ósemki jest Nysa.

Warto wiedzieć że plusliga sezon 2022 23 zaskoczyła pozytywnie m.in zawodników Stali Nysa którzy typowani byli do gry o utrzymanie jednak są też fani którzy muszą przełknąć gorzką pigułkę, Skra Bełchatów całkowicie nie radzi sobie w lidze, marnym pocieszeniem jest fakt że w Pucharze CEV osiąga niezłe wyniki pokonując francuskie Narbonne oraz tureckie Galatasaray.

Która drużyna zostanie siatkarskim mistrzem Polski?

W momencie kiedy fani poznali plusliga 2022 23 terminarz uznali że gra o najwyższe stawki rozstrzygnie się pomiędzy ZAKSą Kędzierzyn- Koźle oraz Jastrzębskim Węglem, eksperci także zwracali uwagę na te dwa teamy wskazując na nazwiska Clevenot, Gladyra, Hadravy, Popiwczaka po stronie Jastrzębian oraz Nowakowskiego, Semeniuka czy Szalpuka po stronie teamu z Kędzierzyna- Koźle. O wiele więcej siatkarscy fani będą wiedzieli po 8 kwietnia kiedy to rozpoczną się play- offy zaś mistrza Polski wszyscy poznamy najpóźniej 17 maja. Fani którzy chcą poznać historię oraz osiągnięcia najlepszej ligi świata powinni wpisać w przeglądarkę internetową plusliga  wiki gdzie widnieje między innymi pełna lista uczestników ligi od momentu jej założenia, w ten oto sposób można poszerzyć swoją wiedzę o tych prestiżowych rozgrywkach.